ČISTENIE STRIECH PRED MONTÁŽOU FOTOVOLTIKY
viac info TU

Montáž fotovoltiky na strechu.

Ako vyčistiť strechu? Je potrebné čistiť strechu?

Áno strechu je potrebné čistiť a to napríklad v prípade, že nemáte novostavbu a je možné, že strechu máte už napadnutú machmi a lišajníkmi, alebo ju máte znečistenú iným spôsobom. V našom klimatickom pásme stačí len niekoľko rokov, aby Vaša strecha stratila svoju sviežosť. 

Pred montážou fotovoltiky

Pred montážou fotovotlickej elektrárne je dôležité strechu poriadne očistiť, nakoľko po osadení fotovoltaických panelov, alebo slnečných kolektorov na strechu ju už nebudete vedieť dôkladne vyčistiť.

Čistenie strechy pred namontovaním fotovoltaiky na strechu nehrá iba estetickú úlohu. Pravidelným čistením dokážete predĺžiť aj jej životnosť. Medzi najčastejšie príčiny znečistenia striech na Slovensku patria: riasy (tmavé sfarbenie), mach (sfarbenie krytiny do zelena), lišajníky (prispievajú k procesu starnutia strešnej krytiny), zasoľovanie z dažďovej vody, ktoré narúša povrchové vrstvy materiálu, voda cez narušení povrch sa do vnútra krytinového materiálu začne časom nasávať voda. To spôsobí, že krytina bude ťažšia a postupom času bude nadmerne zaťažovať nosnú konštrukciu, ktorá bude už tak zaťažená fotovoltickým systémom - fotovolaické panely a konštrukcia. Zároveň
v zimných mesiacoch nasiaknutá voda zamrzne a naruší štruktúru materiálu krytiny.

Radi Vám sprostredkujeme našu spriatelenú firmu na ekologické alebo chemické čistenie strechy pomocou vysokotlakovej pary (vysoká teplota pary + vysoký tlak = žiadna špina na streche).