VYPRACUJEME VÁM BEZPLATNÚ PONUKU ŠITÚ NA MIERU

Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára.
* * *
(Aj v prípade ak potrebujete vodoinštalačné, kúrenárske, chladiarenské, elektroinštalačné práce a vzduchotechniku.)
SME TU PRE VÁS

Set tepelného čerpadla KIT-WC09J3E5 jednofázová s bojlerom 160L
Set tepelného čerpadla KIT WC12H6E5, WH-UD12HE5 12kW jednofázová
Set tepelného čerpadla KIT WXC09HE5 T-CAP jednofázová s bojlerom 160L

TEPELNÉ ČERPADLÁ PANASONIC

Pre nízkoenergetické domy v kombinácií s podlahovým kúrením je vhodným riešením tepelné čerpadlo Panasonic Aquarea High Performance s výkonmi 3, 5, 7, 9, 12 a 16 kW.

 Panasonic Aquarea s deleným aj nedeleným systémom pre domácnosti, ktoré majú vysoké nároky na výkon.  Aquarea je funkčná za každého počasia, aj pri teplote -20°C! Nová Aquarea sa ľahko integruje do nových alebo existujúcich inštalácii všetkých typov.  Vykurovanie a ohrev teplej úžitkovej vody majú veľmi významný dopad na spotrebu energie celého domu. Účinné tepelné čerpadlá Panasonic môžu výrazne pomôcť znížiť spotrebu energie domu. 
Pre extrémne nízke vonkajšie teploty. Nainštalujte si tepelné čerpadlo triedy A: najvyššie úspory vo svojej kategórii. Celá rada T-CAP môže nahradiť staré plynové alebo olejové kotle v kombinácií s radiátormi alebo dokonca konvektormi.
Produkty tejto rady je možné tiež pripojiť k solárnej súprave a ešte zvýšiť účinnosť a minimalizovať vplyv na ekosystém. Tiež je možné pripojiť termostat pre dosiahnutie ešte lepšej regulácie a riadenia vykurovania alebo chladenia.

T-CAP - total capacity

T-CAP je skratkou pre totálny výkon (z anglického Total Kapacity). Táto rada dokáže udržiavať stabilný menovitý výkon aj pri teplote -15°C bez pomoci podporného elektrického ohrievača.  Vysoký vykurovací výkon aj pri nízkych teplotách okolitého prostredia. Udržuje výkon 16 kW až do vonkajšej teploty -15 °C. Bolo pridané mnoho nových funkcií: Toto tepelné čerpadlo s výkonom 16 kW sa dokonale hodí pre rekonštrukcie domov, a tiež pre komerčné aplikácie na vykurovanie a chladenie aj na zabezpečenie teplej úžitkovej vody.

Panasonic Aquarea DHW 

Nádrž na TÚV s vstavaným tepelným čerpadlom. Použitie tepelného čerpadla je jednou z najúčinnejších a najúspornejších metód ohrevu vody. Čerpadlo je
inštalované na nádrži a čerpá energiu z okolitého vzduchu. S jej pomocou ohrieva vodu až na 55 ° C.
Výhody nového systému Aquarea DHW na ohrev úžitkovej vody:
  • Vyspelá technológia rotačného kompresora znamená lepšiu účinnosť aj vyššiu COP, a tým pádom aj výrazne úspornejšiu prevádzku (až o 75%).
  • Zabraňuje vzniku vodného kameňa, čím predlžuje životnosť vybavenia a zvyšuje bezpečnosť prevádzky.
  • Vďaka svojim rozmerom a tepelnému výkonu dokáže nádrž Aquarea na TUV ľahko nahradiť elektrický boiler. S menšími rozmermi možno nádrž ľahko inštalovať v priestoroch pre boiler určených.
  • Mimoriadne čistý smalt s prímesou horčíka nádrž veľmi účinne chráni pred poškodením. Táto ochrana zaisťuje dlhodobú trvanlivosť zariadení aj v náročných prevádzkových podmienkach bez použitia škodlivých aditív vo vode.

Tepelné čerpadlo alebo elektrický kotol?

Kúpa elektrického kotla predstavuje z pohľadu prvotnej vstupnej investície výhodu, avšak spotrebuje na 1kW vykurovania 1kW elektrickej energie. Naopak tepelné čerpadlo je spočiatku drahšia investícia, ktorá sa Vám však vráti naspäť. Pri tepelnom čerpadle môžete získať dotáciu, čo Vám podstatne zníži náklady.

Porovnanie: 

tepcerpadlo vs el kotoljpg