VYPRACUJEME VÁM BEZPLATNÚ PONUKU ŠITÚ NA MIERU

Kontaktujte nás prostredníctvom kontaktného formulára.
* * *
(Aj v prípade ak potrebujete vodoinštalačné, kúrenárske, chladiarenské, elektroinštalačné práce a vzduchotechniku.)

SME TU PRE VÁS
Set slnečných kolektorov Slnečné kolektory WT-B58-20 x 2 + 300 L bojler
Set slnečných kolektorov Slnečné kolektory WT-B58-30 x 2 + 300 L bojler
Set slnečných kolektorov Slnečné kolektory Thermo solar 3x TS300+ 300 L bojler

NAŠE REALIZÁCIE


Všeobecne o kolektoroch...

Vákuový trubicový slnečný kolektor predstavuje obnoviteľný zdroj energie. Využíva tepelné žiarenie slnka na ohrievanie vody.

Slnečný lúč sa dá jednoduchým spôsobom zmeniť na tepelnú energiu. Slnečné kolektory dodávané našou firmou Grünpower tech fungujú aj pri difúznom slnečnom žiarení.

Na Slovensku je dosť slnečného žiarenia na to, aby sme mohli pokryť nároky našich domácností počas celého roka.

U nás slnko žiari asi 2000 - 2200 hodín ročne, pričom sa dostane na 1m² v priemerne 1,1 - 1,3 kWh energie. Pri výrobe úžitkovej teplej vody by sme mali pripomenúť aj možnosť vypomáhania s kúrením.

Slnečný kolektor zohrieva vodu, ktorá sa môže využívať aj v centrálnych kúreniach. Takto sporíme, lebo náš kotol nemusí používať toľko energie na udržanie teploty. Priemerná slovenská domácnosť spotrebuje približne 80-90% energie na kúrenie a ohrev teplej úžitkovej vody.
Správne navrhnuté solárne zariadenie s kvalitnými slnečnými kolektormi môže v našich geografických podmienkach v ročnom priemere ušetriť 50 až 75% energie na prípravu teplej úžitkovej vody
a 20 až 40% tepelnej energie na kúrenie.


Princíp fungovania kolektoru

Vákuová trubica sa skladá z jednej vnútornej a z jednej vonkajšej sklenenej rúry.

Trubica vyhotovená z borokre-míkového skla odolná aj voči najnepriaznivejším poveternostným podmienkam, či už sa jedná o víchricu alebo krúpy v priemere do 2,5cm. Medzi dvoma rúrami je vákuum, čiže vzduchoprázdny priestor.

Vákuum je najlepšou existujúcou izoláciou, ktorá izoluje teplo zozbierané kolektorom (vnútornou trubicou) od vonkajšieho okolia. Na vnútornej trubici je nanesená vysoko selektívna absorbčná vrstva, ktorá zachytáva energiu slnečných lúčov. Vďaka tomu je zabezpečená tvorba tepla aj za chladného počasia, dokonca
aj za difúzneho žiarenia Slnka.

Kolektor s vákuovými trubicami pracuje s vyššou účinnosťou ako tradičný plochý kolektor, nakoľko lepšie zachytáva slnečnú energiu vyplývajúc z jej valcovitej formy. Získané teplo sa odvádza priamo do vody alebo do nemrznúcej zmesi. Tepelné straty trubicových kolektorov sú vďaka tomu veľmi malé.
princip-fungovania-vakuova-trubica-spng
Vákuová trubica kolektoru

Trubicové kolektory dosahujú výborné parametre hlavne kvôli vákuovej izolácii sklenených trubíc.
Tieto trubice sa skladajú z dvoch do seba zatavených sklenených trúbok, medzi ktorými je vákuum. Tento spôsob využitia garantuje stabilitu vákua počas dlhej doby. Absorbér kolektora je teda obklopený vákuom, ktoré je ideálnou izoláciou a minimalizuje tepelné straty rovnako, ako je to napríklad pri termoske.

Vďaka tomu sa i minimálne tepelné zisky za nepriaznivého počasia nestrácajú a ohrievajú kvapalinu v kolektore. Absorbčná plocha, ktorá dopadajúce žiarenie premieňa na teplo, je valcová. Kolektor vystavuje rovnakú plochu dopadajúcemu slnečnému žiareniu ráno, napoludnie aj večer.

princip-cinnosti-dopad-lucov-vakuova-trubica-spng
Spôsob dopadu slnečných lúčov v priebehu dňa

Jeho výkon sa neznižuje kvôli malému uhlu dopadu slnečného žiarenia ako je to u plochých kolektorov.

Valcová absorbčná plocha umožňuje výhodne získať teplo aj z nepriameho difúzneho slnečného žiarenia. Absorbčná plocha pre difúzne žiarenie je viac ako trikrát väčšia než pre priame slnečné žiarenie. Vďaka tomu majú kolektory tepelné zisky aj počas nepriaznivého počasia.

V poslednej dobe rastie počet investorov, ktorí majú záujem aj o solárne vykurovanie budov. Je treba zdôrazniť, že ekonomicky zmysluplným spôsobom sa dá zabezpečiť iba čiastočné pokrytie potrieb domu na jeho vykurovanie.

Je to preto, že v období najnižšej intenzity slnečného žiarenia je najväčšia spotreba tepla na vykurovanie stavebných objektov. Avšak vhodne navrhnutým solárnym zariadením je možné ekologicky a finančne výhodným spôsobom využiť solárne prikurovanie objektu v jarných a jesenných mesiacoch roka.
princip-cinnosti-ako-dopadaju-luce-vakuova-trubica-spng
Vrstvy vákuovej trubice a spôsob dopadu lúčov

 

Hlavné výhody slnečných kolektorov

 • slnečný kolektor funguje bez elektrickej energie,
 • dobrá investícia do budúcnosti, návratnosť je asi od 2-3 rokov,
 • ušetrí energiu pri zohrievaní úžitkovej vody aj o 75%,
 • solárny systém môže poskytnúť výpomoc pri kúrení o 20 – 40%,
 • kolektor sa dá využiť aj na vykurovanie bazéna.

 Ďalšie výhody slnečných kolektorov

 • slnečné kolektory sú schopné udržať teplú vodu do 75 hodín,
 • solárny systém sa dá zrealizovať behom jedného dňa,
 • možnosť duálneho zapojenia viacerých solárnych panelov,
 • vákuové trubice s obrovskou výhrevnou schopnosťou, vyrobené v Japonsku,
 • kolektor zohrieva vodu aj pri nízkych vonkajších teplotách aj pri difúznom žiarení.
Prečo odporúčame kúpu celého vákuového setu?
 • Všetky hlavné súčasti kolektorového systému Vám zabezpečíme ako komplet v rámci jednej objednávky.
 • Za účelom dosiahnutia dlhej životnosti a vysokej efektívnosti systému sú diely dodávané v rámci jedného solárneho systému vybrané podľa prísnych kritérií.
 • Kúpa kompletného systému Vám ušetrí čas.
 • Výhodou kúpy kompletného solárneho systému sú nižšie zaobstarávacie náklady a vďaka prémiovej kvalite všetkých komponentov aj dlhá životnosť.

V každom nami dodávanom solárnom sete nájdete kolektory Bip pipe vybavené výmenníkom tepla a Turbo trubicami triedy PREMIUM!

solarny-set-vakuove-turbo-trubice-bpng

solarny-set-komponenty-systemu-ecosun-bpng
Zapojenie kolektorového vákuového setu:

solarny-set-zapojenie-systemu-ecosun-bpng