Ako získať dotáciu na zelenadomacnostiam.sk?

Na webovom portáli www.zelenadomacnostiam.sk je až do 10. septembra 2019 možné žiadať o dotáciu pre Váš produkt, ktorý podporuje obnoviteľnú energiu a zaradí Vašu domácnosť medzi zelené.  Dotácie je možné získať na nasledovné podporované zariadenia:

-         Fotovoltaické panely

-         Slnečné kolektory

-         Tepelné čerpadlá

-         Kotly na biomasu*

-         Veterné turbíny*

*Tieto zariadenia naša firma však neinštaluje a ani nedodáva, podporujeme žiadosti na prvé tri zariadenia.

Prinášame Vám dve možnosti naštudovať si podrobný postup ako získať dotáciu svojpomocne alebo môžete o túto službu požiadať aj nás a my ju pre Vás vybavíme.

Svojpomocné žiadanie:

1.       Kliknite na link https://zelenadomacnostiam.sk/sk/

2.       Vyberte si z menu > Domácnosti (1. možnosť)

3.       Vyberte si z menu > Žiadosť o poukážku (5. možnosť)

4.       Zrolujte si stránku dole a kliknite na > Žiadosť o vydanie poukážky Požiadať o poukážku

5.       Po rozkliknutí sa Vám objaví formulár, ktorý je potrebné vyplniť

6.       Po kompletnom vyplnení formulára Vám príde obratom e-mail (do Vašej e-mailovej schránky, na e-mail, ktorý ste zadali vo formulári): Potvrdenie žiadosti o vydanie poukážky

7.       V tomto e-maily je potrebné čo najskôr zakliknúť možnosť „POTVRDIŤ“

8.       Následne budete presmerovaný naspäť na stránku zelenadomacnostiam.sk, kde budete informovaný o platnosti potvrdenia Vašej žiadosti

9.       Ak Vaša žiadosť prešla bude na Váš e-mail doručený e-mail: Vydanie poukážky

Upozornenie:

Nakoľko je žiadostí z celého Slovenska veľmi veľa približne do 3-4 minút musíte stihnúť vyplniť celý formulár a aj potvrdiť prijatie e-mailu.

Na linku: https://zelenadomacnostiam.sk/wp-content/uploads/manual%20domacnosti/Manual-pre-dom%C3%A1cnosti-IS-Zelena-domacnostiam-II-V1.pdf nájdete aj podrobne vypracovanú ukážku formuláru, ktorú Vám odporúčame preštudovať si, ak chcete o dotáciu žiadať sami.

Harmonogram, kedy prebiehajú kolá žiadostí o dotácie nájdete na stránke: https://zelenadomacnostiam.sk/sk/domacnosti/harmonogram/

 

Ak sa Vám zdá takéto žiadanie náročné a zložité (čo aj je) napíšte nám alebo nám zavolajte, my Vám dotáciu vybavíme a jediné čo pre to budete musieť urobiť je dať nám potrebné údaje.